Aktivity

Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízí nepřeberné množství sportovních a kulturních aktivit pro trávení volného času. A je úplně jedno jestli přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě. Na Lipně je vždy co dělat a každé roční období má zde své kouzlo.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je unikátní a první stezka svého druhu v České republice. Na stezce se nachází jedenáct adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Délka stezky je 675 metrů a po zdolání této vzdálenosti se dostanete na 40 metrovou rozhlednu odkud je nezapomenutelný výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a vrcholky rakouských Alp.

Webové stránky: www.stezkakorunamistromu.cz

KRÁLOVSTVÍ LESA LIPNO

Království lesa se nachází pod Stezkou korunami stromů a seznámí Vás se životem v lese. Nachází se zde několik desítek atrakcí a herních prvků. Všechny atrakce jsou inspirovány životem v lese, rozlehlá lanová centra připomínají stezky zvířat, naučíte se zde rozeznávat stromy, poznáte stopy zvířecích obyvatel lesa, můžete se ztratit v mraveništi, zahrát si na originální dendrofon či si zkusit život v duté kládě. To vše a mnohem víc na Vás čeká v Království lesa na Lipně.

Webové stránky: www.kralovstvilesa.cz

FUN SPOT LIPNO – ADVENTURE GOLF

Fun Spot Lipno, adventure golfové hřiště s 18-ti jamkami zasazenými do krásného terénu botanické zahrady s vodopádem a dvěma jezírky s bohatou faunou a florou. Přijeďte si užít skvělý den a je úplně jedno jestli jste rodina s dětmi nebo senioři, hru zvládne úplně každý od 3 letých dětí po 99 leté seniory. Hřiště zůstává i ve večerních hodinách osvětlené, takže zde můžete strávit krásný romantický večer při golfu s příjemnou hudbou nebo holografickou projekcí.

Webové stránky: www.funspotlipno.cz

BOBOVÁ DRÁHA – LIPNO NAD VLTAVOU

Bobová dráha Lipno nad Vltavou nabízí nezapomenutelný zážitek 365 dní v roce, ať je sucho nebo sníh. Areál bobové dráhy je unikátní v celé České republice, jelikož zde najdete jak horskou, tak korytovou bobovou dráhu, které jsou mezi sebou vzájemně propleteny. V areálu se dále nachází stylová hospůdka ,,BOBOVKA,,, rodinný altánek, kde lze nakrmit či nakojit své děti, dřevné dětské hřiště a pobytová louka, která se hodí především pro míčové hry.

Webové stránky: www.slideland.cz

SKIAREÁL LIPNO

Skiareál Lipno je pětihvězdičkové moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi a to bez rozdílu věku. Pro děti je zde připraveno nejmodernější lyžařské hřiště v České republice Fox park, kde se  o Vaše ratolesti postará tým zkušených instruktorů, skicrossová dráha, sjezdovka lišáka Foxe nebo měřený slalom. Pro naše nejmenší návštěvníky je připraven Bambini park. Po středisku zajišťuje dopravu skibus. Zima na Lipně je stejně krásná jako léto.

Webové stránky: www.zima.lipnoservis.czZŘÍCENINA HRADU VÍTKŮV HRÁDEK

Zřícenina hradu Vítkův Hrádek se nachází na pravém břehu Lipenského jezera nad osadou Svatý Tomáš, asi 6 kilometrů od městečka Přední Výtoň a 15 kilometrů od obce Lipno nad Vltavou. Zřícenina hradu Vítkův Hrádek je nejvýše položený hrad v České republice, a to 1053 metrů nad mořem, s největší dochovanou obytnou věží, tak zvaným donjonem. Věž nabízí překrásný výhled na Šumavu, Lipenské jezero, Novohradské hory a při příznivém počasí také na rakouské Alpy.

Webové stránky: www.vitkuvhradek.cz

ČESKÝ KRUMLOV

Město Český Krumlov, od roku 1992 je zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V centru města se nachází na 300 památkově chráněných objektů, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice a nejstarší barokní divadlo na světě. Celým městem protéká krásná řeka Vltava. Z Lipna nad Vltavou je to do Českého Krumlova pouhých 30 minut autem. Pokud jste ještě v Českém Krumlově nebyli, pak rozhodně toto krásné město stojí za návštěvu.

Webové stránky: www.ckrumlov.info