Aktivity

Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízí nepřeberné množství sportovních a kulturních aktivit. Je jedno jestli přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, na Lipně je vždy co dělat a každé roční období má své kouzlo.

VÝLETNÍ PLAVBY PARNÍKEM

Výletní plavby parníkemHosté našeho hotelu mohou využít až 20% slevu na plavbu. Informace na recepci hotelu.

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Lipno je z paluby výletní lodi, říkají mnozí návštěvníci přehrady.
Lodní dopravu zde provozuje společnost ROSENBERGER – Lipno – Line s.r.o., která má k dispozici tři velké výletní lodě se jmény ADALBERT STIFTER, VLTAVA a SMETANA.

Jízdní řád a případné rezervace najdete na  www.lipno-line.com

Loď Adalbert Stifter je ta větší a novější, která na Lipně jezdí od roku 2012. V plavební sezoně, tedy přibližně od poloviny dubna do konce října, pluje Adalbert Stifter většinou na jižní polovině jezera, v okolí Lipna nad Vltavou, Frymburka a Dolní Vltavice. Zajišťuje lodní dopravu a také velmi oblíbené okružní plavby, včetně večerních okruhů s programem při západu slunce. O letních prázdninách může vyplouvat loď někdy i čtyřikrát denně z přístavu Lipno nad Vltavou, Frymburk a Dolní Vltavice. Na palubě lodi se lze občerstvit v lodním baru a pokud budete chtít, zažijete například plavbu s dětským programem nebo s taneční hudbou.
Druhou lodí je Vltava, která vozí pasažéry již od roku 1959, tedy téměř od napuštění přehradní nádrže. O prázdninách vozí turisty a cyklisty na linkách přes celé Lipno. I zde si z jízdního řádu můžete vybrat oblíbenou okružní plavbu. Také na lodi Vltava se během plavby můžete lehce občerstvit a dozvíte se zajímavosti o místech, kolem kterých právě plujete.
Třetí v pořadí je výletní loď Smetana, nazvaná podle skladatele Bedřicha Smetany. Tato loď s velkou vyhlídkovou palubou pluje v sezoně především mezi Horní Planou, Černou v Pošumaví a Dolní Vltavicí. Také na loď Smetana se můžete nalodit se svým jízdním kolem a případně si tak oživit svůj výlet kolem přehrady. Lodní bar s nápoji a drobným občerstvením je samozřejmostí, stejně jako pohodová posádka a někdy i živá hudba na palubě.

Zdroj: Společnost ROSENBERGER – Lipno – Line s.r.o. se těší na Vaši plavbu!


STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

Stezka korunami stromů | Lipno nad VltavouStezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je unikátní a první stezka svého druhu v České republice. Na stezce se nachází jedenáct adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Stezka o délce 675 metrů Vás dovede na 40ti metrovou rozhlednu, odkud je nezapomenutelný výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a vrcholky rakouských Alp.

Webové stránky: www.stezkakorunamistromu.cz

KRÁLOVSTVÍ LESA LIPNO

Království lesa LipnoKrálovství lesa se nachází pod Stezkou korunami stromů a seznámí Vás se životem v lese. Nachází se zde několik desítek atrakcí a herních prvků. Všechny atrakce jsou inspirovány životem v lese, rozlehlá lanová centra připomínají stezky zvířat, naučíte se zde rozeznávat stromy, poznáte stopy zvířecích obyvatel lesa, můžete se ztratit v mraveništi, zahrát si na originální dendrofon či si zkusit život v duté kládě. To vše a mnohem víc na Vás čeká v Království lesa na Lipně.

Webové stránky: www.kralovstvilesa.cz

FUN SPOT LIPNO – ADVENTURE GOLF

Fun Spot Lipno | Adventure golfFun Spot Lipno je adventure golfové hřiště s 18ti jamkami zasazenými do krásného terénu botanické zahrady s vodopádem a dvěma jezírky s bohatou faunou a flórou. Skvělou zábavu si tu může užít každý od 3 do 99 let. Hřiště zůstává i ve večerních hodinách osvětlené, takže zde můžete strávit krásný romantický večer při golfu s příjemnou hudbou nebo holografickou projekcí.

Webové stránky: www.funspotlipno.cz

BOBOVÁ DRÁHA – LIPNO NAD VLTAVOU

Bobová dráha LipnoBobová dráha Lipno nad Vltavou nabízí nezapomenutelný zážitek 365 dní v roce, za každého počasí. Areál bobové dráhy je v rámci celé České republice zcela unikátní, jelikož zde najdete jak horskou, tak korytovou bobovou dráhu, které jsou mezi sebou vzájemně propleteny. Součástí areálu je také stylová hospůdka ,,BOBOVKA“. Jedná se o rodinný altánek, kde můžete nakrmit i nakojit své děti, nechat je vyřádit na dřevném dětském hřišti nebo na louce za altánem, která je vhodná především pro míčové hry.

Webové stránky: www.slideland.cz

SKIAREÁL LIPNO

Skiareál LipnoSkiareál Lipno je pětihvězdičkové moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi bez ohledu na věk. Pro děti je zde připraveno nejmodernější lyžařské hřiště v České republice Fox park, kde se  o Vaše ratolesti postará tým zkušených instruktorů. V rámci areálu najdete také skicrossovou dráhu nebo měřený slalom. Pro naše nejmenší návštěvníky je připraven Bambini park. Dopravu v rámci střediska zajišťují skibusy. Zima na Lipně je krásná, ale i v létě je tady spousta zábavy.

Webové stránky: www.zima.lipnoservis.cz

 


ZŘÍCENINA HRADU VÍTKŮV HRÁDEK

Vítkův HrádekZřícenina hradu Vítkův Hrádek se nachází na pravém břehu Lipenského jezera nad osadou Svatý Tomáš, asi 6 kilometrů od městečka Přední Výtoň a 15 kilometrů od obce Lipno nad Vltavou. Zřícenina hradu Vítkův Hrádek je nejvýše položeným hradem v České republice, a to 1053 metrů nad mořem, s největší dochovanou obytnou věží, tak zvaným donjonem. Věž nabízí překrásný výhled na Šumavu, Lipenské jezero, Novohradské hory a při příznivém počasí také na rakouské Alpy.

Webové stránky: www.vitkuvhradek.cz

ČESKÝ KRUMLOV

Český KrumlovOd roku 1992 je město Český Krumlov zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V centru města se nachází na 300 památkově chráněných objektů, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice a nejstarší barokní divadlo na světě. Celým městem protéká krásná řeka Vltava. Z Lipna nad Vltavou je to do Českého Krumlova pouhých 30 minut autem. Pokud jste ještě v Českém Krumlově nebyli, pak rozhodně toto krásné město stojí za návštěvu.

Webové stránky: www.ckrumlov.info

CISTERCIÁCKÝ KLÁŠTER VYŠŠÍ BROD

Cisterciácký klášter Vyšší BrodKlášter ve Vyšším Brodě je velice zajímavou památkou. Místní vlakové spojeni z Lipna do Vyššího Brodu je skvělým výletem. Kromě prohlídky kláštera zde najdete třetí nevětší knihovnu v České republice. Velkou atrakci je zlatý Závišův kříž jenž se nachází ve věži kostela. Dále také v areálu můžete navštívit poštovní muzeum. Kde jsou k vidění nejen mapy vyznačených poštovních cest, ale také jak vypadali uniformy v průběhu let či dopravní prostředky. Klášterní zahrada přes léto nabízí hudební zážitky koncertů a vystoupení známých osobností. Také se můžete vydat nad klášter do lesů po Opatské stezce k vodopádům sv. Wolfganga.

Webové stránky: www.klastervyssibrod.cz