Aktivity

Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízí nepřeberné množství sportovních a kulturních aktivit. Je jedno jestli přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, na Lipně je vždy co dělat a každé roční období má své kouzlo. Od jezera až po okolní kopce je tento areál plný zábavy. V rámci areálu najdete skicrossovou dráhu nebo měřený slalom. Jízda na koloběžkách z vrcholu Kramolína. V Lanovém parku, využijete svou pružnost, vynalézavost a na závěr se svezete na kladce nad vodí plochu přilehlého rybníčku. Půjčoven všeho možného pro zábavu i sport do vody i na souš je tu dostatek a výběr je veliký. V druhé polovině letních prázdnin navíc maximum zábavy sportovního klání i hudby vše na pláži na břehu jezera.


Výletní plavby parníkemVÝLETNÍ PLAVBY PARNÍKEM – lístky rovnou v hotelu

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Lipno je z paluby výletní lodi, říkají mnozí návštěvníci přehrady.
Lodní dopravu zde provozuje společnost ROSENBERGER – Lipno – Line s.r.o., která má k dispozici tři velké výletní lodě se jmény ADALBERT STIFTER, VLTAVA a SMETANA.
Jízdní řád a případné rezervace najdete na www.lipno-line.com
Hosté našeho hotelu mohou využít možnosti zakoupení lístků na plavbu rovnou na recepci.

Loď Adalbert Stifter je ta větší a novější, která na Lipně jezdí od roku 2012. V plavební sezoně, tedy přibližně od poloviny dubna do konce října, pluje Adalbert Stifter většinou na jižní polovině jezera, v okolí Lipna nad Vltavou, Frymburka a Dolní Vltavice. Zajišťuje lodní dopravu a také velmi oblíbené okružní plavby, včetně večerních okruhů s programem při západu slunce. O letních prázdninách může vyplouvat loď někdy i čtyřikrát denně z přístavu Lipno nad Vltavou, Frymburk a Dolní Vltavice. Na palubě lodi se lze občerstvit v lodním baru a pokud budete chtít, zažijete například plavbu s dětským programem nebo s taneční hudbou.
Druhou lodí je Vltava, která vozí pasažéry již od roku 1959, tedy téměř od napuštění přehradní nádrže. O prázdninách vozí turisty a cyklisty na linkách přes celé Lipno. I zde si z jízdního řádu můžete vybrat oblíbenou okružní plavbu. Také na lodi Vltava se během plavby můžete lehce občerstvit a dozvíte se zajímavosti o místech, kolem kterých právě plujete.
Třetí v pořadí je výletní loď Smetana, nazvaná podle skladatele Bedřicha Smetany. Tato loď s velkou vyhlídkovou palubou pluje v sezoně především mezi Horní Planou, Černou v Pošumaví a Dolní Vltavicí. Také na loď Smetana se můžete nalodit se svým jízdním kolem a případně si tak oživit svůj výlet kolem přehrady. Lodní bar s nápoji a drobným občerstvením je samozřejmostí, stejně jako pohodová posádka a někdy i živá hudba na palubě.

GPS: 48.6351408N, 14.2243350E
Webové stránky: https://www.lipno-line.com
Zdroj: Společnost ROSENBERGER – Lipno – Line s.r.o. se těší na Vaši plavbu!


SPORTOVNÍ PŮJČOVNA LIPNO CENTRUM – zvýhodněné ceny na půjčovné

Společnost Lipno Centrum je největší síť půjčoven letního i zimního sportovního vybavení na Lipensku. Platí to jak v případě množství půjčovaného zboží, tak i provozoven. V létě máme v provozu celkem osm poboček – dvě v Lipně nad Vltavou, dvě ve Frymburku, v Horní Plané, v Nové Peci, v Českém Krumlově, v Třeboni. Na pobočkách můžete kromě půjčovny využít i servis či testovací centrum. Nabízíme široký sortiment sportovního vybavení

Půjčovna: sleva pro hosty hotelu BouCZECH*** na kola, e-kola, koloběžky, brusle a další – 15%, e-kolobežky – 10%.
Rezervace: Zarezervujte si letní sportovní vybavení z pohodlí domova.

Zdroj: https://www.lipnocentrum.cz/letni-sportovni-potreby/


KÁNOE, RAFTY, KAJAKY – dobrodružství na vodě

Ingetour nabízí nejširší vodácké služby na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi a také mezi Lenorou a Novou Pecí. Plavbu po Vltavě si užijí jak zkušení vodáci, tak i naprostí začátečníci. Od Vyššího Brodu pár kilometrů od přehrady Lipno je možné zažít adrenalin na vodě. Zajistěte si třeba jen jednodenní výlet. Půjčovna Inge vám vše zajistí a v našem hotelu získáte i slevu.
Stačí se zeptat na recepci.

GPS: 48°37’21.770″N, 14°18’24.240″E
Adresa: Vyšší Brod, 38273 Vyšší Brod
Webové stránky: https://www.ingetour.cz
Zdroj: www.ingetour.cz


HOPSÁRIUM a PAPILONIA LIPNO

Hopsarium – jedinečná zábava na Lipně pro děti i dospělé za každého počasí. Krytá vytápěná hala, velká prolézačka s překážkami, střílecí děla, skluzavka přes dvě podlaží, míčkový bazén, samostatné hřiště pro nejmenší děti, velký nafukovací klokan, který vás vezme do své kapsy atd. Pro občerstvení a posezení příjemné bistro. Při hezkém počasí otevřena navíc i venkovní část s dlouhou sjezdovkou s nafukovacími kruhy a dráha pro šlapací auta pro děti i dospělé.

 

Papilonia – je expozice živých tropických motýlů, kde návštěvníci prochází přímo v prostoru mezi poletujícími motýli. Prostory jsou ztvárněny do prostředí fantasy světa. Motýli jsou původem z tropických oblastí jihovýchodní Asie, Jižní Afriky, Střední a Jižní Ameriky. Mezi nejzajímavější druhy patří například Morpho peleides, který zaujme nejen svou velikostí křídel, které může dosáhnout až 20cm, ale zejména svou modrou barvou, která je v přírodě velmi vzácná. Velmi zajímavé je také pozorování maskování motýlů, kterým se chrání před predátory. Například druh Kallima vypadá jako uschlý list. Naopak Caligo má dokonalé ztvárnění oka sovy, kterým zastrašuje své nepřátele. Součástí expozice je i líheň, kde mohou návštěvníci sledovat zrození nových motýlů.

Adresa: Lipno nad Vltavou 86, 382 78 Lipno nad Vltavou
https://www.papilonia.cz/lipno
https://www.hopsarium.eu
Zdroj: Michal Lojka


AQUAWORLD LIPNO

Vodní ráj Aquaworld je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Relax ve vířivce s nádherným výhledem na lipenské jezero. Plavecký bazén, vodní skluzavka pro děti nebo bazén s protiproudem. Vodní zvedák Delfín pro handicapované osoby. Využijte slevy, kterou nabízí Lipno.card na vstup do bazénu a sauny!

Adresa: Lipno nad Vltavou 86,382 78 Lipno nad Vltavou
Zdroj:
https://www.lipno.info/zazitky/aquaworld-lipno.html


Stezka korunami stromů | Lipno nad VltavouSTEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

Lipno nad Vltavou Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou je unikátní a první stezka svého druhu v České republice. Na stezce se nachází adrenalinové sekce pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Stezka o délce 675 metrů Vás dovede na 40ti metrovou rozhlednu, odkud je nezapomenutelný výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a vrcholky rakouských Alp. Koruna rozhledny je osvětlena barevnou škálou jenž dodává romantické prostředí v letních měsících kdy jsou pořádané večerní koncerty a to přímo na samotné rozhledně.

GPS: 48.653025, 14.230978
https://www.stezkakorunamistromu.cz
Zdroj: www.stezkakorunamistromu.cz


Království lesa LipnoKRÁLOVSTVÍ LESA LIPNO

se nachází pod Stezkou korunami stromů a seznámí Vás se životem v lese. Nachází se zde několik desítek atrakcí a herních prvků. Všechny atrakce jsou inspirovány životem v lese, rozlehlá lanová centra připomínají stezky zvířat, naučíte se zde rozeznávat stromy, poznáte stopy zvířecích obyvatel lesa, můžete se ztratit v mraveništi, zahrát si na originální dendrofon či si zkusit život v duté kládě. To vše a mnohem víc na Vás čeká v Království lesa na Lipně.

GPS: 48.651208, 14.234037
https://www.kralovstvilesa.cz
Zdroj: www.kralovstvilesa.cz


Bobová dráha LipnoBOBOVÁ DRÁHA

Bobová dráha Lipno nad Vltavou nabízí nezapomenutelný zážitek 365 dní v roce, za každého počasí. Areál bobové dráhy je v rámci celé České republice zcela unikátní, jelikož zde najdete jak horskou, tak korytovou bobovou dráhu, které jsou mezi sebou vzájemně propleteny. Součástí areálu je také stylová hospůdka ,,BOBOVKA“. Jedná se o rodinný altánek, kde můžete nakrmit i nakojit své děti, nechat je vyřádit na dřevném dětském hřišti nebo na louce za altánem, která je vhodná především pro míčové hry.

GPS: 48.646693, 14.221829
https://www.slideland.cz
Zdroj: www.slideland.cz


Fun Spot Lipno | Adventure golfFUN SPOT LIPNO – ADVENTURE GOLF

je golfové hřiště s 18ti jamkami zasazenými do krásného terénu botanické zahrady s vodopádem a dvěma jezírky s bohatou faunou a flórou. Skvělou zábavu si tu může užít každý od 3 do 99 let. Hřiště zůstává i ve večerních hodinách osvětlené, takže zde můžete strávit krásný romantický večer při golfu s příjemnou hudbou nebo holografickou projekcí.

GPS: 48.636152, 14.203605
https://www.funspotlipno.cz


CZECH REPUBRICK – největší český svět z LEGO® kostek

je na Lipně každý víkend Výstava lega, jakou svět neviděl! Na jednom místě navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn nebo katedrálu svatého Víta. Nakouknete do vesmírné stanice, roztočíte ruské kolo, stanete se vlakovým průvodčím nebo osvětlovačem rockového koncertu. Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 obřích staveb propracovaných do nejmenších detailů. Čekají vás známé české památky, filmoví hrdinové v životní velikosti, technické modely na ovládání i záplava kostek na hraní. Navíc si větší děti mohou zahrát únikovou hru.

Adresa: Lipno nad Vltavou 998, 382 78 Lipno nad Vltavou
https://www.czechrepubrick.cz
Zdroj: www.czechrepubrick.cz


Vítkův HrádekTROSKY HRADU – VÍTKŮV HRÁDEK (kámen)

Zřícenina hradu Vítkův Hrádek z poloviny 13. století se nachází na pravém břehu Lipenského jezera nad osadou Svatý Tomáš, asi 6 kilometrů od městečka Přední Výtoň a 15 kilometrů od obce Lipno nad Vltavou. Zřícenina hradu Vítkův Hrádek je nejvýše položeným hradem v České republice, a to 1053 metrů nad mořem, s největší dochovanou obytnou věží, tak zvaným donjonem. Věž nabízí překrásný výhled na Šumavu, Lipenské jezero, Novohradské hory a při příznivém počasí také na rakouské Alpy.

GPS: 48.6450178, 14.1031836
https://www.lipno.cz/hrady-a-zamky/vitkuv-kamen
Zdroj: www.vitkuvhradek.cz


KUBÍK – park Frymburk

Kubík je aktiv park pro malé i velké, s atrakcemi které v okolí jinde nenajdete. Slevy pro vstup je možné získat na recepci hotelu.

Co lze zažít?
SUMMER TUBING ANEB „JDI SE KLOUZAT, AŤ JSI MALEJ NEBO VELKEJ!“
KUBÍKOVA NAUČNÁ STEZKA – PROCHÁZKA S RÉBUSEM PRO CELOU RODINU
FOTBALGOLFOVÁ AKADEMIE MÉDI KUBÍKA ČUTÁNÍ DLE GOLFOVÝCH PRAVIDEL BAVÍ MALÉ I VELKÉ, HOLKY I KLUKY
MEGASKLUZAVKA NEJDELŠÍ VODNÍ KLOUZÁNÍ ŠIROKO DALEKO
WAKEAREÁL FRYMBURK ADRENALIN NA VODĚ

GPS: 48.6576636N, 14.1784492E
http://www.parkfrymburk.cz/cz/uvod
Zdroj: www.parkfrymburk.cz


DALŠÍ TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI:

Godošova poustevna, Skála Čertovo kopyto, Uhlířský vrch, Medvědí hora, převoz Frymburk – Frýdava, Elektrárna Lipno – infocentrum, Kostel svatého Oldřicha v Loučovice-Svatý Prokop, Kaple Spočinutí Panny Marie na konci křížové cesty z Vyššího Brodu


Cisterciácký klášter Vyšší BrodCISTERCIÁCKÝ KLÁŠTER VYŠŠÍ BROD

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě je velice zajímavou památkou. Místní vlakové spojeni z Lipna do Vyššího Brodu je skvělým výletem. V klášterním areálu naleznete třetí nevětší knihovnu v České republice, Kostel sv. Bartoloměje a Kaple svaté Anny. Velkou atrakci je zlatý Závišův kříž jenž se nachází ve věži kostela sv. Bartoloměje. Dále také v areálu můžete navštívit poštovní muzeum. Kde jsou k vidění nejen mapy vyznačených poštovních cest, ale také jak vypadali uniformy v průběhu let či dopravní prostředky. Klášterní zahrada přes léto nabízí hudební zážitky koncertů a vystoupení známých osobností. Také se můžete vydat nad klášter do lesů po Opatské stezce k vodopádům sv. Wolfganga.

GPS: 48.814126, 14.313388
https://www.klastervyssibrod.cz


Český KrumlovČESKÝ KRUMLOV A KRUMLOVSKÝ ZÁMEK

Od roku 1992 je město Český Krumlov zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V centru města se nachází na 300 památkově chráněných objektů, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice a nejstarší barokní divadlo na světě. Celým městem protéká krásná řeka Vltava. Z Lipna nad Vltavou je to do Českého Krumlova pouhých 30 minut autem. Pokud jste ještě v Českém Krumlově nebyli, pak rozhodně toto krásné město stojí za návštěvu.

GPS: 48.814126, 14.313388
https://www.ckrumlov.info